Uwaga na fałszywe SMS-y o kwarantannie

Miasto z Wizją / 24.09.2021 / Komentarze
Klikniesz w link, wypełnisz formularz, stracisz pieniądze

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Próbują wyłudzić od nas pieniądze na różne sposoby. Niestety, często im się to udaje.

Teraz mieszkańcy Szczecinka i regionu otrzymują fałszywe SMS-y o kwarantannie. Po otwarciu SMS-a czytamy komunikat:

"Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu. Więcej informacji na stronie..." i tu adres strony, która prawdopodobnie pomoże oszustom wyłudzić nasze dane lub otrzymać dostęp do naszego telefonu.

Ostrzegamy, nie dajcie się nabrać, nie klikajcie w link! To kolejny atak phisingowy. Wiadomości phishingowe są tak przygotowywane przez cyberprzestępców, aby wyglądały na autentyczne, ale w rzeczywistości są fałszywe. Mogą próbować skłonić Cię do ujawnienia poufnych informacji, zawierać link do strony internetowej rozprzestrzeniającej szkodliwe oprogramowanie lub mieć zainfekowany załącznik.

Reasumując: Radzimy nie klikać w podany przez oszustów link. W ten sposób unikniemy następstw ich niewątpliwie szkodliwego działania.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: 123RF/PICSEL