Uśmiechnięci ludzie w pięknym mieście

Miasto z Wizją / 05.07.2020 / Komentarze
Kandydat na Prezydenta RP, Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski o Szczecinku

Szczecinecczanie przywykli już do tego, że ich goście nie mogą się nachwalić piękna naszego miasta. O atrakcjach Szczecinka możemy czytać bez końca m.in. w różnych wydawnictwach oraz w mediach społecznościowych. Słowa pochwały o mieście nad Trzesieckiem to już codzienność.

Szczecinek chwalą też znane osoby. W ubiegłym roku czynił to Prezydent RP Andrzej Duda, który spotkał się z mieszkańcami w Parku Książąt. Kilka dni emu uczynił to również kandydat na Prezydenta RP, Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Dziękuję za zaproszenie do Szczecinka. Miałem okazję żeby zobaczyć wasze miasto, żeby zobaczyć jak jest piękne, ile rzeczy udało się tutaj zrobić - mówił do mieszkańców Szczecinka R. Trzaskowski.

- Muszę w tym miejscu powiedzieć jedno. Na pewno nie damy sobie zabrać tej dumy z tego, co udało się zrobić przez ostatnie 30 lat. Oglądałem miasto i tak się zastanawiałem, co tu jeszcze można poprawić? Wszystko jest właściwie zrobione tak, że można tylko pozazdrościć. Pozostał tylko dworzec. Trzeba dalej rozmawiać z PKP, żeby wreszcie oddali to, co jest własnością Szczecinka, oddali dworzec w ręce prawdziwych gospodarzy. Apel do PKP - oddajcie dworzec tym, którzy z takich miejsc potrafią robić prawdziwe perełki.

- W Szczecinku jest fantastycznie. Ta atmosfera, te uśmiechy, ta nić porozumienia, to jest absolutnie coś, co powiedzie nas do zwycięstwa - zapewniał Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy podziękował też mieszkańcom Szczecinka za oddane na niego głosy w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 6947 mieszkańców Szczecinka. Dzięki temu pokonał on swojego kontrkandydata - Andrzeja Dudę stosunkiem głosów 38,43 proc. do 36,10 proc.

Zdjęcia w tekście: Rafał Trzaskowski - Facebook