Umowa podpisana, roboty czas zacząć

Miasto z Wizją / 07.09.2017 / Komentarze
Miasto sfinalizowało przetarg na przebudowę ulic: Parkowa, Drzymały i Junacka

Ratusz zdecydował o udzieleniu zamówienia firmie ZUT Jan Bańkiewicz na przebudowę trzech ulic. Inwestycja nosi nazwę: „Poprawa układu komunikacyjnego w centrum Miasta Szczecinek". Roboty mają zostać zakończone do połowy grudnia br. Oznacza to, że kierowcy dostaną w prezencie od miasta świąteczną gwiazdkę.

Oferta szczecineckiej firmy była jedyną w ogłoszonym wcześniej przetargu. Sęk w tym, że o 300 tys. zł przekraczała kwotę, jaką miasto zaplanowało na realizację inwestycji, czyli 1 mln . Burmistrz zdecydował o niepowtarzaniu przetargu. Natomiast Rada Miasta wniosła stosowne poprawki do tegorocznego budżetu i zwiększyła kwotę inwestycji. Oznacza to, że roboty można zacząć. Te powinny ruszyć na przełomie września i października.

Ulice zyskają nową nawierzchnię i oświetlenie, kanalizację deszczową i sanitarną. Na skrzyżowaniu ulic Parkowej i Ordona powstanie mini rondo najazdowe. Poszerzony zostanie też skręt z Ordona w Parkową.