Tydzień Straży Miejskiej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 24.02.2020 / Komentarze
Niewybuch, wycinka drzew, awanturnik i pijany bezdomny w parafii

W ubiegłym tygodniu strażnicy podjęli 132 interwencje. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 66 interwencji.

- Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawnili 29 zdarzeń - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Cztery osoby zostały doprowadzone do miejsc zamieszkania. Strażnicy pomogli w uruchomieniu 8 samochodów. Zastosowano blokady na koła
13 samochodów. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazali 2 zwierzęta.

W dniach 17-18.02 (poniedziałek-wtorek) strażnicy zabezpieczali miejsce znalezienia kolejnego niewybuchu z okresu II Wojny Światowej. Tym razem wybuchowe znalezisko spoczywało przy ul. Armii Krajowej.

We wtorek (18.02) po godz. 14 patrol zabezpieczał miejsce wycinki drzew w parku przy ul. Ordona. Chodziło o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W czwartek (20.02) około godz. 16.30 strażnicy interweniowali na ul. Zielonej, gdzie znany im z wcześniejszych interwencji mężczyzna agresywnie zaczepiał klientów wymuszając pieniądze na alkohol. Dodatkowo, po odmowie sprzedaży mu alkoholu wszczął awanturę.

W piątek (23.02) około godz. 17.30 strażnicy zostali wezwani na interwencję do jednej z parafii, gdzie w korytarzu noclegownię zrobił sobie bezdomny. Był upojony denaturatem. Strażnicy wyprowadzili go a następnie przewieźli do ogrzewalni na ul. Wiejską.

Tekst: Sławomir Włodarczyk (na podstawie raportu Straży Miejskiej)

Foto: S. Włodarczyk