Turyści pieszo i na rowerach

Miasto z Wizją / 16.10.2019 / Komentarze
Rajd "Trzesiecko" z Wiarusami

Turyści z Wojskowego Koła PTTK „Wiarusy” zapraszają miłośników czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu na Jesienny Rajd Turystyczny pn. "Trzesiecko". Rajdowanie pieszo i rowerem będzie miało miejsce w niedzielę 20 października. Turyści wyznaczyli sobie zbiórkę o godz. 10.30 na pętli autobusowej na osiedlu Zachód.

Piechurzy pójdą trasą przez osiedle Generalskie, ul. Żeglarską do Janowa, ul. Brzegową i przez Trzesiekę wrócą do Szczecinka, do ogrodu SAPiK przy ul. Kilińskiego.

Z kolei rowerzyści dojadą tam pokonując szlak dla cyklistów przez: Parsęcko, Dalęcino, Polską Górę, Dobrogoszcz i Trzcinno (około 35 km). Zakończenie rajdu będzie miało miejsce około godz. 15.

Uczestnicy "Trzesiecka" odpoczną przy turystycznym ognisku spożywając pieczoną kiełbaskę. Odbędą się też konkursy rekreacyjne z nagrodami. Ponadto w ramach wpisowego okolicznościowy znaczek rajdowy. Dla chętnych potwierdzenie punktów na odznakę OTP i OTK.

- Rajd odbędzie się bez względu na pogodę, ale zapewniam, że ta, jak zawsze, będzie nam sprzyjać. Z pewnością towarzyszyć nam będzie piękna polska złota jesień - mówi "Miastu z Wizją" szef "Wiarusów" Bogdan Bereszyński.