Turyści chętnie korzystają ze szczecineckiej Karty Gościa

Miasto z Wizją / 02.08.2020 / Komentarze
Łącznie do hoteli trafiło blisko 600 takich kart, które wydawane są przyjezdnym osobom

Wraz z początkiem lipca w naszym mieście uruchomiony został program partnerski pod nazwą „Szczecinecka Karta Gościa”. Ma ona gwarantować odwiedzającym nasze miasto turystom szereg atrakcyjnych zniżek na rozmaite atrakcje i usługi. Przyjezdni bardzo chętnie korzystają z tej opcji oraz z proponowanych przez lokalnych przedsiębiorców zniżek. Jak zainteresowanie programem wygląda po miesiącu od jego uruchomienia? Okazuje się, że jest ono całkiem duże.

- Już na drugi dzień od uruchomienia programu turyści korzystali z karty oraz z możliwości otrzymania zniżek w różnych punktach na terenie naszego miasta – mówi nam Mariusz Getka, dyrektor Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

W zaledwie kilka pierwszych dni od rozpoczęcia i jednocześnie od czasu uruchomienia programu wydano już kilkadziesiąt takich kart, które uprawniają turystów do otrzymywania zniżek. A liczba przyjezdnych osób chętnych do skorzystania z rabatów u lokalnych przedsiębiorców z branży turystycznej, rozrywkowej i gastronomicznej stale rośnie.

- Łącznie do hoteli trafiło 590 kart gościa. Zdarzyło nam się dowozić karty do hoteli, ponieważ ich zabrakło. Cieszą się one dużym zainteresowaniem. Otrzymujemy telefony nawet od turystów z zagranicy, którzy pytają o nasza kartę gościa i zasady, na jakich działa – mówi Sylwia Koczmeła ze Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

- Już myślimy nad rozwinięciem tej akcji w kolejnych sezonach. Pozostali przedsiębiorcy, którzy również chcieliby zostać partnerami tego programu, mogą to zrobić w każdej chwili - dodaje.

Każdy przedsiębiorca, prowadzący swoją działalność związaną bezpośrednio lub pośrednio m.in. z branżą turystyczną, gastronomiczną i rozrywkową, wciąż może przystąpić do wspomnianego programu. Tym samym w zamian za zniżki oferowane przyjezdnym posiadającym Szczecinecką Kartę Gościa, mogą mieć pewność, że turyści dowiedzą się o jego ofercie. Więcej szczegółów dotyczących zasad przystąpienia do programu można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 536 924 998.

Tekst: Marzena Góra