Trzesiecko w obiektywach lunet obserwacyjnych

Miasto z Wizją / 30.07.2021 / Komentarze
Mieszkańcy wybrali, miasto zrealizuje

"Miejskie lunety obserwacyjne" to nazwa jednego ze zwycięskich projektów Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Mieszkańcy Szczecinka wybrali, miasto zrealizuje projekt jeszcze tego lata.

Urządzenia do obserwacji jeziora Trzesiecko i najbliższej okolicy zostaną zlokalizowane w czterech miejscach: przy Restauracji "Jolka" przy Pomoście "Centrum", Zamku Książąt Pomorskich i przy Plaży Miejskiej (lokalizacja urządzeń może jeszcze ulec zmianie). Koszt inwestycji to blisko 80 tys. zł.

W projekcie Budżetu Obywatelskiego czytamy m.in.:

Nasze miasto szczyci się wyjątkowo malowniczym położeniem. Piękne tereny zielone, jeziora oraz ciekawa architektura warte są poświęcenia im bliższej uwagi. Temu celowi, w znakomity sposób służyć będą miejskie lunety obserwacyjno-widokowe, które umożliwią obserwację tego wyjątkowego terenu. Szczecinek to także korzenie astronomiczne, zapoczątkowane przez Adama Giedrysa, który zbudował w naszym mieście obserwatorium i rozsławił tę dziedzinę nauki wśród

mieszkańców. Lunety, które staną w czterech lokalizacjach pozwolą na podziwianie nocnego nieba nad naszym miastem.