Trwa budowa przy ulicy Polnej

Miasto z Wizją / 05.08.2022 / Komentarze
38 mieszkań dla szczecinecczan za ponad 11 mln zł

Trwa budowa budynku mieszkalnego, wielorodzinnego przy ul. Polnej (na terenie byłych koszar jednostek wojskowych Garnizonu Szczecinek) - obok budynku Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej. Inwestorem jest ZGM-TBS.

- Szczecinek wzbogaci się o 38 mieszkań (3 klatki schodowe) - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak. - Całkowity koszt inwestycji realizowanej przez ZGM to 11,25 mln zł brutto. Dofinansowanie z Miasta Szczecinek poprzez dokapitalizowanie ZGM TBS wynosi 7,752 mln zł, w tym dopłata z Funduszu Dopłat BGK - 6.2 mln zł.

Nowy budynek stanie równolegle do ul. Polnej i będzie miał kształt litery "C". To ze względu na chęć zachowania istniejącego nieopodal dębu.

Warto nadmienić, że na parterze zaprojektowano 10 mieszkań dla osób niepełnosprawnych lub starszych. Finalizację inwestycja zaplanowano w 2023 roku.