Tragiczny wypadek, kolizje i pijani kierujący

Miasto z Wizją / 26.07.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej policji

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Jak powiedziała "Miastu z Wizją" mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowy szczecineckiej policji, 51-letni mężczyzna jadący Daewoo Tico dmuchnął w alkomat 1 promil alkoholu. Do rutynowej kontroli drogowej został zatrzymany przez policjantów z Bornego Sulinowa.

- W czasie kontroli okazało się, że mężczyzna posiada również aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz ponownie stanie przed sądem - mówi A. Matys.

W Szczecinku i na drogach powiatu doszło do 9 kolizji. Miejsce miał też tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 11 koło Turowa. 71-letni kierowca z województwa dolnośląskiego jadący samochodem marki VW Sharan zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z Mini Couperem, kierowanym przez 36-letnią mieszkankę Poznania.

W wyniku zderzenia 4- letni chłopiec doznał poważnych obrażeń ciała, był reanimowany i przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Niestety chłopczyk zmarł. W wypadku ranne zostały jeszcze 4 osoby: kierowcy obu pojazdów, 8-letni chłopiec jadący Sharanem oraz pasażerka z Mini Coopera.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego szczecineckiej policji zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który hodował kilka sztuk krzaków konopi indyjskiej. Zdarzenie miało miejsce na terenie Gminy Szczecinek. Amatorowi narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- Uczulam mieszkańców na zwrócenie szczególnej uwagi na swoje rzeczy osobiste i pilnowanie ich - apeluje A. Matys. - W ostatnim okresie notujemy zwiększoną ilość drobnych kradzieży. Np. kobieta odpoczywająca na plaży Miejskiej w Szczecinku pozostawiła swoje rzeczy na brzegu i poszła się kąpać. Kilka minut wystarczyło, by rabuś pozbawił ją telefonu komórkowego o wartości 800 zł.