Tenisowy turniej retro na szczecineckich kortach (wyniki)

• Tv
Miasto z Wizją / 02.07.2016 / Komentarze
Grają jak w latach 70. i 80.

Ponad 50 tenisistów, w tym 12 tenisistek rywalizuje dziś (sobota 2.07) o laury w II Turnieju Tenisa Ziemnego Retro Lata 70-te. Mecze rozgrywane są na kortach Centrum Tenisowego.

Te "historyczne" zawody otworzył dyr. Ośrodka Sportu i Rekreacji Maciej Makselon.

Panie i panowie wychodząc na korty założyli stroje rodem z lat 70 i 80. ubiegłego stulecia. Wielu gra też rakietami z tamtej epoki.

- Gramy na poważnie, ale zarazem przednio się bawimy - mówi "Miastu z Wizją" Marek Bogdanowicz, jeden z organizatorów turnieju. - Tenisiści i tenisistki rywalizacją o piękne puchary. Po zakończeniu turnieju spotkamy się przy grillu i wspominać będziemy nasze młode lata. Tym bardziej, że wielu z moich kolegów i koleżanek pamięta jeszcze boje toczone na kortach m.in. przez Jimmy Connorsa, Ivana Lendla, Johna McEnroe, Bjoerna Borga, Borisa Beckera czy Ilie Nastase oraz Martinę Navratilową, Chris Evert, Lindsey Davenport, Steffi Graf czy już tenisistkę z młodszego pokolenia - uroczą Martinę Hingis.

Jak powiedział nam M. Bogdanowicz, fundatorami nagród dla tenisistów jest m.in. spółka AQUA-TUR.

Zabawa była przednia, ale tenisowe boje toczone zupełnie na poważnie. W turnieju singlowym pań zwyciężyła Ewa Zwolak przed Barbarą Schienbein oraz Agatą Stakuć i Mariką Jodziewicz.

W turnieju deblowym panów kolejność była następująca:

Sławomir Gaca - Przemysław Żydałowicz

Jerzy Cieszko - Bartłomiej Siewierski