Taki będzie Budżet Obywatelski 2022

Miasto z Wizją / 21.01.2022 / Komentarze
Pięć projektów za ponad 800 tys. zł

Szczecinecki Budżet Obywatelski, co roku cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców grodu nad Trzesieckiem. Dość powiedzieć, że w głosowaniu nad najnowszą edycją BO wzięło udział ponad 3 tys. mieszkańców Szczecinka.

Najwięcej głosów uzyskał projekt dotyczący zdrowia pod hasłem „Nie daj się osteoporozie” (947 głosów). Drugie miejsce w głosowaniu zajął projekt „Mural, koncerty, teatry – Art piknik Festiwal” (895głosów). Z kolei 857 mieszkańców zagłosowało na projekt dedykowany pomocy szczecineckim bezdomnym zwierzętom. Kolejny projekt, który zostanie zrealizowany w ramach BO 2022 to „Strefa gier plenerowych na Mysiej Wyspie” (708głosów). Piąta inicjatywa, która uzyskała największe poparcie głosujących (704 głosy) to „Stacje rowerów miejskich – Mysia Wyspa, Szafera, Stadion Miejski”.

Ciekawostką jest fakt, że najwięcej głosów oddano pierwszego dnia głosowania (6 września) oraz ostatniego dnia (26 września). Nieco chętniej głosowały panie (59 %), niż panowie (41 %).

Znamy już wysokość środków finansowych, jakie wyasygnuje miasto na realizację w/w projektów - to blisko 840 tys. zł.

Projekt "Nie daj się osteoporozie" kosztować będzie 200 tys. zł. Z kolei na projekt "Pomoc dla zwierząt" miasto przeznaczy 150 tys. zł, na budowę stacji Rowerów Miejskich - 199,8 tys. zł, na budowę strefy gier plenerowych na Mysiej Wyspie - 77,6 tys. zł oraz na organizację tegorocznego Art Piknik Festiwal - 196 tys. zł.

Do tego trzeba doliczyć promocję, reklamę i utrzymanie strony www Budżetu Obywatelskiego - kwota 14 tys. zł. Łącznie - 837,4 tys. zł.