Szlak Zaklętego Gryfa idzie do remontu

Miasto z Wizją / 25.03.2024 / Komentarze
Będą prace na ścieżce rowerowej wokół jeziora Trzesiecko

Najwytrwalsi miłośnicy rowerowych podróży wokół Trzesiecka (14 km) nazywają ścieżkę "Szlakiem Zaklętego Gryfa". Powód? Otóż jak głosi legenda, pokonując szlak po zachodzie słońca, gdzieś w okolicach zachodniego brzegu jeziora, spotkamy chciwego kupca Ludgarda, którego mag księcia Warcisława IV w szponiastego Gryfa zaklął.

Wieki minęły, a ścieżka rowerowa wokół naszego jeziora wciąż cieszy się olbrzymią popularnością wśród miłośników wypraw rowerowych, i to przez cały rok, bez względu na aurę.

Miło nam poinformować, że miasto zamierza przejąć od Lasów Państwowych teren "po drugiej stronie" i wybudować tam pełnowymiarową drogę pieszo-rowerową. Rozmowy z przedstawicielami RDLP Szczecinek i szczecineckiego Nadleśnictwa już trwają. Informował o tym na Facebooku burmistrz Daniel Rak.

Przedsięwzięcie znalazło się w wyborczym Programie Koalicji Obywatelskiej "50 Konkretów dla Szczecinka".