Szczecinek z siecią dróg dla rowerzystów

Miasto z Wizją / 07.02.2017 / Komentarze
Miasto ogłosiło przetarg na realizację rowerowej inwestycji

Zwycięzca przetargu zaprojektuje i wybuduje w Szczecinku sieć dróg rowerowych. Zadanie inwestycyjne nosi tytuł: "Uzupełnienie sieci dróg rowerowych prowadzących do miejsc pracy i szkół w mieście Szczecinek".

Jak już kilkakrotnie pisaliśmy, inwestycja będzie realizowana przy współudziale środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, działanie 2.4 Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Kontraktu Samorządowego.

Na inwestycję zaplanowano ponad 3,5 mln zł. W tym roku w budżecie miasta "zabukowano" kwotę 900 tys. zł (środki własne). Z kolei w przyszłym kwotę 2 625 000 zł, w tym kwota dofinansowania z RPO - 1 300 000 zł. Łącznie 3 555 80 zł.

Przed zwycięzcą przetargu moc pracy, m.in. zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu sieci dróg rowerowych, wykonanie dokumentacji projektowej sieci dróg rowerowych oraz wykonanie robót - łącznie na 13 odcinkach wzdłuż ulic: Karlińskiej, Kołobrzeskiej, Kościuszki, Koszalińskiej, Kaszubskiej, Rzemieślniczej, Słupskiej, Szczecińskiej, Gdańskiej, Pilskiej, Łukasiewicza, Waryńskiego i Strefowej - łącznie ponad 7 km) z wykonaniem oznakowania organizacji ruchu i budowy na dwóch odcinkach oświetlenia drogowo - parkowego przy ul. Słupskiej i Łukasiewicza.

Miasto czeka na oferty do końca lutego br.

Projekt: Urząd Miasta Szczecinek