Szczecinek z nową ulicą

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 25.09.2020 / Komentarze
Niedługo pojedziemy z Polnej na Kołobrzeską - bez objazdu koło "Biedronki"

Trwa kolejna tegoroczna inwestycja w Szczecinku. Chodzi o budowę łącznika - nowej ulicy łączącej Kołobrzeską i Polną. Nowy trakt miejski z pięcioramiennym rondem w ciągu ulicy Kołobrzeskiej pobiegnie pomiędzy kościołem a osiedlem domków socjalnych - w sąsiedztwie byłego wojskowego składu paliw.

Koszt inwestycji to 1,89 mln zł brutto. Miasto uzyskało na ten cel dofinansowanie z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie około 1,2 mln zł. Roboty powinny zostać zwieńczone w przyszłym roku.

- To dla nas bardzo istotna inwestycja, ponieważ rozwiąże problemy na skrzyżowaniu kilku ulic i dróg, m.in. z wjazdem z drogi wojewódzkiej nr 172 w kierunku osiedla Kołobrzeska i dużych sklepów. Niebawem powstanie tam pięcioramienne rondo. Poprawi ono bezpieczeństwo nie tylko kierowców, ale przede wszystkim pieszych i rowerzystów - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak.

- Mimo różnych opinii zdecydowałem, że powinniśmy budować nową ulicę i dziś mam satysfakcję z tej decyzji. Dlaczego? Otóż dlatego, że dofinansowanie, które otrzymaliśmy od wojewody jest na poziomie 70 proc. kosztów budowy. Do tego postępowanie przetargowe okazało się niższe o 900 tys. od zakładanych kosztów realizacji inwestycji. Dodam też, że w tym roku budujemy wyłącznie za pieniądze pochodzące z zewnątrz. Tym samym uwolniliśmy znaczące środki zapisane w tegorocznym budżecie miasta. Możemy je swobodnie rozdysponować.
Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk