Szczecinek - jedno miasto, jedna drużyna?

• Tv
Miasto z Wizją / 12.06.2015 / Komentarze
Nie od dziś wiadomo, że trwają rozmowy dotyczące utworzenia nowego klubu piłkarskiego. O szczegóły zapytaliśmy Daniela Raka - zastępcę burmistrza Szczecinka.
W Szczecinku mamy obecnie dwie drużyny piłkarskie - Wielim Szczecinek i Darzbór Szczecinek. Same kluby od dawna borykają się z problemami zarówno natury finansowymi jak i sportowej, bo o dobrych wynikach mówić trudno. Zaciętej rywalizacji piłkarzy, często towarzyszą równie burzliwe reakcje kibiców, Są oni w stanie wiele poświęcić dla swoich drużyn, ale czy aż tyle aby zrezygnować z dotychczasowych nazw?

Dziś po raz kolejny jest nadzieja, że dojdzie do "połączenia" drużyn. W cudzysłowie, ponieważ formalnie wiąże się to  koniecznością zamknięcia dotychczasowych klubów. Trudną sytuację fanów i działaczy obu zespołów rozumie, prywatnie zagorzały kibic i pasjonat piłki nożnej - Daniel Rak - zastępca burmistrza Szczecinka.
reportaż : Remigiusz Grochowski
zdjęcia/montaż: Paweł Adamowski