Szczecinek Cyfrowa Kraina - pobierz aplikację na swój telefon

• Tv
Miasto z Wizją / 07.08.2015 / Komentarze
Mobilna Informacja Turystyczna to oficjalna, bezpłatna aplikacja turystyczna na urządzenia mobilne. Jest to praktyczny przewodnik po Powiecie Szczecineckim, mający na celu jego promocję, wyeksponowanie walorów przyrodniczych naszego regionu oraz zaprezentowanie atrakcji turystycznych.
Aplikacja jest  bardzo prosta w obsłudze i pozwala w intuicyjny sposób poznać najciekawsze atrakcje Powiatu Szczecineckiego. Szczecinek Cyfrowa Kraina zawiera pełną i aktualną bazę teleadresową (baza hotelarska, gastronomiczna, sportowa, rekreacyjna, kulturowa, wydarzenia, informacja turystyczna itp.). Informator aktualizowany jest online i wzbogacany o nowe informacje i treści.

Z każdą aktualizacją treści użytkownik dostanie powiadomienie o możliwości pobrania najnowszych danych. Wszystkie obiekty z 30 kategorii są opisane, zawierają dane teleadresowe, zdjęcia oraz dokładną odległość od pozycji, w której aktualnie przebywa osoba, korzystająca z aplikacji.

Lokalizacje poszczególnych obiektów umieszczone są na dołączonej do nich mapie, a funkcja „prowadź do punktu” pozwala na przekierowanie do aplikacji nawigacyjnej oraz wyznaczenie dokładnej trasy do wybranego punktu. Dzięki funkcji planera zastosowanego w aplikacji, można stworzyć listę miejsc, które turysta chce odwiedzić. Dla miłośników wypraw kajakowych, rowerowych oraz pieszych przygotowana została kategoria, w której opisane są szlaki Powiatu Szczecineckiego.

Dzięki aplikacji możemy również sprawdzić pogodę w Szczecinku oraz prognozę pogody na 3 najbliższe dni. Dla wodniaków dodatkową korzyścią jest podawana siła wiatru. Cyfrowa Kraina działa zarówno w trybie online jak i offline. Dostęp do Internetu jest potrzebny tylko w przypadku pobrania aktualizacji oraz całej bazy offline - przydatne szczególnie podczas wypraw bez zasięgu.

Aplikacja dostosowana jest do różnej rozdzielczości urządzeń mobilnych. Obiekty w systemie podzielone są na kilka kategorii: trasy, miejsca, wydarzenia, planuj, pogoda oraz o regionie. Dzięki temu  użytkownik z łatwością odnajdzie poszukiwane informacje. Aplikacja dostępna jest w sklepach App Store oraz Google Play dla wszystkich turystów odwiedzających Pojezierze Szczecineckie oraz mieszkańców,  poszukujących za pomocą swojego telefonu aktualnych informacji o ciekawych wydarzeniach i miejscach.

Link można również uzyskać skanując kod

Wszystkie informacje oraz internetową wersję aplikacji można znaleźć na stronie www.cit.szczecinek.pl Tam również znajdują się kody QR do bezpośredniego ściągnięcia aplikacji na telefon oraz linki odnoszące bezpośrednio do sklepów.

inf. SZLOT