Szczecineckie firmy docenione przez Tygodnik „Wprost”

Miasto z Wizją / 24.03.2016 / Komentarze
Podczas uroczystej gali „Orły” odebrał Podimed, Kronospan oraz PWiK

W poniedziałek, 21 marca w Szczecinie odbyła się pierwsza uroczysta gala wręczenia „Orłów Wprost”, będących nagrodami przyznanymi przez wydawcę tygodnika „Wprost” dla przedsiębiorców, którzy poprzez wieloletnie działania przyczynili się do rozwoju swojego regionu. Wyróżnienie to ma być formą docenienia ludzi sukcesu, którzy swoją pracą i zaangażowaniem zmieniają otoczenie, w którym żyją i funkcjonują. Wśród laureatów nie zabrakło także szczecineckich przedsiębiorców. Podczas oficjalnej gali, inaugurującej kolejne edycje wspomnianego konkursu, wyróżnienia za swoją wieloletnią działalność otrzymał m.in.: Pomorski Ośrodek Diagnostyki Medycznej Podimed, Kronospan Szczecinek oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

- Każdego roku odbywa się wiele takich konkursów gospodarczych, prowadzonych przez różne firmy, od których od czasu do czasu otrzymujemy zaproszenia i telefony. Ostatnio otrzymałem telefon od kancelarii prawno-gospodarczej z siedzibą w Szwajcarii oraz oddziałem w Warszawie, również z informacją, że przyznano nam jakieś wyróżnienie. Wówczas czujnie zapytałem, ile nas to wyróżnienie będzie kosztowało i usłyszałem, że absolutnie nic – mówi nam Paweł Szycko, prezes spółki „Podimed”. – Po chwili jednak pani zapytała mnie, czy dyplom ten chcę otrzymać w antyramie, czy na desce z jakiegoś egzotycznego drzewa. Jeżeli na desce, to muszę zapłacić ponad 2 tys. zł. Dlatego tym bardziej cenię sobie tego typu wyróżnienia, jak „Orły Wprost” czy „Gazele Biznesu”. Znam firmy, które mają w swoich sekretariatach wyróżnienia na jakichś egzotycznych deskach kupione od wspomnianych wcześniej kancelarii. My nie płacimy za otrzymywane wyróżnienia, dlatego jest nam bardzo miło, że ktoś dostrzega naszą pracę.

Pomorski Ośrodek Diagnostyki Medycznej Podimed został wyróżniony przez organizatorów konkursu za najbardziej dynamiczny wzrost. Z kolei PWiK został laureatem w kategorii przedsiębiorstw województwa zachodniopomorskiego „Firma z największym średnim wzrostem w latach 2012-2014”, jako jedyna w branży wodociągowo-kanalizacyjnej.

- Kronospan otrzymał nagrodę specjalną w kategorii: Współpraca i rozwój za działania na rzecz utworzenia Szczecineckiego Klastra Meblowego. To szczególne wyróżnienie odebrał Członek Zarządu Kronospan, Tomasz Jańczak – informuje Beata Rafalo, rzecznik prasowy Kronospanu.

Podczas poniedziałkowej gali nagrodzeni zostali także samorządowcy, przedsiębiorcy i ludzie nauki z województwa zachodniopomorskiego.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Marzena Góra/Wprost