Szczecinecki zamek na Szlaku Gryfitów

• Tv
Miasto z Wizją / 09.08.2022 / Komentarze
I nagroda w 29 Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej

„Szlak Gryfitów. Bałtycki przewodnik turystyczny. Śladami dynastii książąt pomorskich w Polsce, Niemczech, Danii i Szwecji” zdobył I nagrodę w 29 Ogólnopolskim Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej w kategorii Przewodniki. Wydawnictwo opisuje m.in. dzieje Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinku oraz zachęca do odwiedzenia szczecineckiego Muzeum Regionalnego.

W prestiżowym plebiscycie znalazł się jeszcze jeden tytuł wydany przez Województwo Zachodniopomorskie, a dedykowany Szlakowi Gryfitów – przygodowa powieść dla młodzieży „Wakacje z Gryfami”.

Nagrodzona publikacja to znany i ceniony przewodnik po śladach jednej z najdłużej panujących w Europie dynastii – Gryfitów. Niezwykła podróż po zamkach i dawnych siedzibach książęcych, kościołach, muzeach. Przewodnik został wydany drukiem w czterech językach: polskim, niemiecki, angielskim i szwedzkim. Jest dostępny bezpłatnie we wszystkich obiektach na Szlaku Gryfitów. Wydawcą przewodnika jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Z kolei "Wakacje z Gryfami", publikacja autorstwa Katarzyny Nakielskiej - Pawluk, to książka przygodowa dla młodego czytelnika, fabularyzowany przewodnik po północno-zachodniej Polsce, północy Niemiec i południu Skandynawii. Konwencja tej opowieści na pewno spodoba się fanom „Pana Samochodzika” i „Wakacji z duchami”, a lektura pozwoli poznać Pomorze z nieznanej perspektywy.

Książki zostały wydane w ramach projektu „Bałtyckie trasy dziedzictwa”, do którego Województwo Zachodniopomorskie zgłosiło inicjatywę utworzenia międzynarodowego Szlaku Gryfitów. Efekty prac można śledzić na www.gryfici.wzp.pl

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie