"Swojacy" ze Złotym Kurem Festiwalu w Czarnem

• Tv
Miasto z Wizją / 15.08.2016 / Komentarze
Sukces zespołu ludowego z Sitna

Czarneńskie Centrum Kultury w Czarnem było organizatorem XIII Festiwalu Folklorystycznego "Krajobrazy Sceny Ludowej Czarne 2016".

Na festiwalowej scenie zaprezentowało się 36 zespołów śpiewaczych, kapel ludowych i folklorystycznych zespołów pieśni i tańca.

Sukcesem zakończył się występ zespołu "Swojacy" z Sitna. "Swojacy" wygrali w kategorii "zespoły śpiewacze" i zdobyli nagrodę "Złotego Kura". W tek kategorii organizatorzy uhonorowali również: "Srebrnym Kurem" zespół "Stawianki" ze Stawna i "Brązowym Kurem" zespół "Podlotki" z Gościna.

Jak zaznaczyli organizatorzy, celem imprezy był: przegląd dorobku zespołów i twórców indywidualnych w zakresie kontynuacji tradycji polskiej kultury ludowej, promocja tradycji i zwyczajów ludowych, integracja środowisk wiejskiego i miejskiego oraz kontynuacja spotkań zespołów ludowych.

Patronat nad festiwalem sprawowali: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Starosta Człuchowski Aleksander Gappa i burmistrz Miasta i Gminy Czarne Piotr Zabrocki.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto/video/montaż: Andrzej Remus