"Świat dziecka" od dziś w szczecineckim muzeum

Miasto z Wizją / 19.07.2016 / Komentarze
Swoją „premierę” będzie miała także miniaturowa kamienica, która powstawała w zaciszu muzeum przez ostatnie miesiące

Dziś (czwartek, 21 lipca) o godz. 17.00 w szczecinecki Muzeum Regionalnym wszystkim mieszkańcom oraz przyjezdnym gościom zostanie udostępniona kolejna wystawa czasowa. Tematem przewodnim nowej ekspozycji będzie „Świat dziecka” oraz wszystko, co wiąże się i kojarzy z najmłodszymi. Tym samym już dziś będziemy mogli obejrzeć wyjątkowe i niezwykle ciekawe eksponaty – stare zabawki, artykuły szkolne czy ubrania.

Wszystkie eksponaty, które będziemy mogli obejrzeć na tej wystawie tematycznej, pochodzą z okresu od końca XIX wieku do lat 80. XX w. Ich obejrzenie możliwe będzie dzięki uprzejmości m.in. Muzeum Warszawy, Muzeum Okręgowego w Pile, Skansenu w Osieku i Muzeum w Koszalinie. Część eksponatów pochodzi także ze zbiorów prywatnych oraz zasobów szczecineckiego muzeum.

Dodajmy, że tego dnia swoją „premierę” będzie miała także miniaturowa kamienica, która powstawała w zaciszu muzeum przez ostatnie miesiące. Dzięki zaangażowaniu pracowników placówki, już dziś będziemy mogli obejrzeć makietę kamienicy, która odzwierciedla wnętrza spotykane w szczecineckich domach na przełomie XIX i XX wieku. Makieta, odwzorowująca nawet najdrobniejsze detale, takie jak lampa naftowa, sprzęty kuchenne, zastawa czy chociażby popularne kilkadziesiąt lat temu „niciaki”, ma przede wszystkim być wykorzystywana do celów edukacyjnych.

Tekst: Marzena Góra