Strefa Płyt Grześkowiak otworzyła podwoje

• Tv
Miasto z Wizją / 07.06.2017 / Komentarze
Burmistrz: Zachęcam państwa do podejmowania odważnych decyzji i zapewniam, że ze strony miasta uzyskacie wszelką niezbędną pomoc do otwarcia swojej firmy w Szczecinku

Dziś (środa 7.06) w Kronospan Design Center drugi dzień wielkiego wydarzenia w branży meblarskiej - Targów Hausmesse 2017.

Rozpoczęło się niezwykle uroczyście - od przecięcia wstęgi. Uczynili to m.in. członkowie kierownictwa Kronospanu oraz szczecineccy samorządowcy.

Później przyszła pora na United Shades of Kronospan. W czasie uroczystości głos zabrał burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- Jako gospodarz miasta serdecznie witam państwa w naszym pięknym Szczecinku - mówił burmistrz.

- W Szczecinku z roku na rok topnieje liczba mieszkańców, którzy nie zdają sobie sprawy, że rozwój miasta jest ściśle powiązany z naszą największą firmą Kronospanem. Mogliśmy tu dziś podziwiać jak bardzo ekspansywny jest i jak dynamicznie rozwija się na całym świecie Kronospan. Szczecinek jest również beneficjentem tego rozwoju. Nie byłoby tego gdyby nie bardzo dobra współpraca Szczecinka z naszą największą firmą. Jestem przekonany, że jednym z najważniejszych pomysłów, który prowadzi do tego, że właściciel Kronospanu stawia na Szczecinek, jest to by właśnie u nas ulokować Klaster Meblowy. Jest to nasze wspólne przedsięwzięcie, które przedyskutowaliśmy i wynegocjowaliśmy razem z panem Peterem Kaindlem.

- Klaster nad Trzesieckiem rozwija się świetnie. Tu na sali jest wielu przedstawicieli firm produkujących w branży meblarskiej, jednego z najbardziej dynamicznie rozwijającego się działu gospodarki w Polsce. Myślę, że nie muszę państwa przekonywać, że klaster szczecinecki jest dobrym miejscem do inwestowania. Inwestując tutaj - w Szczecinku, przedsiębiorca obniża swoje koszty produkcji, m.in. poprzez zmniejszenie kosztów związanych z transportem płyty. Zachęcam państwa do podejmowania odważnych decyzji i zapewniam, że ze strony miasta uzyskacie wszelką niezbędną pomoc do otwarcia swojej firmy w Szczecinku.

Później przyszła już pora na otwarcie Strefy Płyt nr 100, czyli firmy Grześkowiak oraz hali produkcji komponentów meblowych. Była uroczystość, przemówienia, lampka szampana i wiele ciepłych słów pod adresem właściciela firmy Wojciecha Grześkowiaka.

Warto zaznaczyć, że pracę w nowej szczecineckiej firmie znalazło już ponad 20 osób. Docelowo etatów ma być około 60.

Niebawem relacja video z tego wydarzenia

Video/montaż: Andrzej Remus