Street workout już czynny i natychmiast oblężony

Miasto z Wizją / 02.08.2016 / Komentarze
Radość młodych mieszkańców Szczecinka

W Strefie Aktywnego Wypoczynku przy ul. Kopernika, tuż koło placu zabaw, stanęły urządzenia do street workout. Niemal natychmiast zostały oblężone przez najmłodszych i nieco starszych mieszkańców Szczecinka.

- Street workout to nic innego, jak rodzaj aktywności fizycznej polegającej na wykonywaniu ćwiczeń na drążkach - mówi "Miastu z Wizją" Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

- Jest to doskonała forma treningu siłowego służącego przygotowaniu do uprawiania innych dyscyplin sportu. Z przyrządów, które zamontowano w naszym mieście mogą korzystać zarówno dzieci, młodzież jak i starsi szczecinecczanie.

Przypomnijmy: Strefa Aktywnego Wypoczynku została otwarta na początku czerwca br.. Zarośnięty staw został pogłębiony, wyczyszczony i zarybiony. Zakotwiczono na nim dwa pomosty pływające, a dookoła zbudowano ścieżkę rowerową. Powstały też wiaty na ognisko i grilla oraz wędzarnię.

- Od pierwszego dnia funkcjonowania strefa jest systematycznie rozbudowywana - dodaje M. Ludewicz. - Ostatnio pojawił się tam plac zabaw wyposażony m.in. w karuzelę, huśtawkę, piaskownicę i ślizgawkę. Montaż urządzeń do street workout to kolejna inwestycja w tym miejscu. Nowy sprzęt kosztował miasto ponad 20 tysięcy złotych.