Starosta spotka się z mieszkańcami Świątek

Miasto z Wizją / 16.09.2016 / Komentarze
Temat rozmów: Przebudowa ul. St. Staszica i organizacja ruchu

Przebudowa ulicy Stanisława Staszica, głównego ciągu komunikacyjnego dzielnicy Świątki, zbliża się szybkimi krokami. Inwestycja, z racji dofinansowania z budżetu państwa, musi zostać zwieńczona do końca listopada br. Czasu, zatem pozostało tyle, "co kot napłakał".

Przebudowa ulicy, a przede wszystkim zniwelowanie dość stromego podjazdu od strony drogi krajowej nr 20, pociągnie za sobą określone konsekwencje przede wszystkim dla zmotoryzowanych mieszkańców Świątek.

Na pewnych etapach przebudowy Staszica będą oni mogli dojechać do swoich domostw wyłącznie drogami okrężnymi - ul. Wilczkowską od strony Trzesieki i drogą gruntową od drogi gminnej Jelenino - Mosina.

W związku z takim rozwojem sytuacji, starosta szczecinecki Krzysztof Lis postanowił, że wszelkie sprawy logistyczne wynikające z realizowanej inwestycji omówi z mieszkańcami Świątek. Stąd też spotkanie we wtorek 20 września o godz. 15.30 w auli Zespołu Szkół nr 6 im. St. Staszica.

- Starosta zapozna mieszkańców z projektem tymczasowej organizacji ruchu oraz planowanych objazdów - mówi rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego Piotr Rozmus.

O kwestiach technicznych dotyczących inwestycji pisaliśmy m.in. w artykule: