Stanica wędkarska i strefa wypoczynku pod specjalnym nadzorem

Miasto z Wizją / 22.07.2016 / Komentarze
Dwie kamery "widzące w nocy" staną w Szczecinku

Jak powiedziała "Miastu z Wizją" dyrektor Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta Anna Mista, najpóźniej do końca lipca br., na terenie Szczecinka zainstalowane zostaną dwie nowe kamery. Prace montażowe właśnie się rozpoczęły.

- Kamery dające obraz także w nocy staną na terenie stanicy wędkarskiej przy ul. Kilińskiego i na terenie Strefy Aktywnego Wypoczynku przy ul. Kopernika - mówi nam A. Mista.

- Obie zostaną włączone do systemu monitoringu miejskiego. Obraz z nich przesyłany będzie do komendy Straży Miejskiej i tam obserwowany przez pracowników obsługujących "kamerowy" system miasta.

Z takiego rozwiązania zadowoleni będą zarówno wędkarze jak i mieszkańcy osiedla Kopernika. Z raportów Straży Miejskiej wynika, że na terenie dwóch otwartych niedawno atrakcyjnych miejsc, szczególnie późnym wieczorem i w nocy, głównie na terenie Strefy Aktywnego Wypoczynku, "nie jest za ciekawie" - dochodzi tam do chuligańskich wybryków, a nawet rozbojów.