Spora dawka dobrego jazzu w kinie Wolność

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 20.09.2021 / Komentarze
Zagrali dla nas studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

W Szczecinku bez wątpienia nie brakuje miłośników dobrego jazzu. Możemy się o tym każdorazowo przekonywać, podczas corocznego festiwalu jazzowego organizowanego w naszym mieście. Także pozostałe wydarzenia, w trakcie których serwowany jest nam ten rodzaj muzyki, przyciągają zawsze duża grupę słuchaczy.

W minionym roku Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, z uwagi na trwający wiele miesięcy stan zagrożenia epidemiologicznego, zorganizowała szereg koncertów online. Dzięki temu nasi mieszkańcy, pomimo konieczności pozostawania w domach i braku możliwości uczestniczenia w kulturalnych wydarzeniach na żywo, wciąż mogli cieszyć się spotkaniami z artystami.

I choć wraz ze znoszeniem obostrzeń w naszym mieście coraz więcej się dzieje, taka forma koncertów w ostatnim czasie również została utrzymana. Na scenie szczecineckiego kina zagrali studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Cały koncert zarejestrowały dla nas kamery. Dzięki temu teraz możemy cieszyć się półtoragodzinną dawką dobrego jazzu. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia – i oczywiście wysłuchania – materiału wideo ze wspomnianego koncertu.

Tekst: Marzena Góra