SOR i OIOM z nowym wyposażeniem

Miasto z Wizją / 29.03.2016 / Komentarze
Ruszył kolejny przetarg na dostawę sprzętu do szczecineckiego szpitala

Powoli dobiegają końca prace związane z rozbudowa i modernizacją Oddziału Pediatrycznego w szczecineckim szpitalu. Już wkrótce mali pacjenci będą mieli tu do swojej dyspozycji wyremontowane, nowoczesne sale, gdzie będą mogli przebywać  wraz ze swoimi rodzicami. Wkrótce rozpocznie się także inwestycja związana z przebudową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej . Ten cel – jak już informowaliśmy – Ministerstwo Finansów postanowiło wesprzeć kwotą ponad 3,5 mln zł.

Tymczasem starostwo powiatowe ogłosiło kolejny przetarg na wyłonienie wykonawcy, który wyposaży oddziały w niezbędny do jego funkcjonowania sprzęt. Zamówienie to dotyczy dostawy i montaży wyposażenia na potrzeby OIOM-u i SOR-u, wpisującego się w III etap zadania rozbudowy szpitala.

Do zadań przyszłego zwycięzcy przetargu będzie należała przede wszystkim dostawa i zainstalowanie w dwóch salach siedmiu zestawów kolumn anestezjologicznych, czyli sufitowych medycznych jednostek zasilających dla stanowisk intensywnej terapii, umożliwiających ergonomiczne rozmieszczenie aparatury. Ponadto do jednej z sal trafi sufitowa lampa operacyjna z oświetleniem LED. Do placówki przyjedzie także stół zabiegowy wraz z oświetleniem, umożliwiający wykonywanie zabiegów opatrunkowych oraz prostych zabiegów operacyjnych. Dodajmy, że przyszły wykonawca musi zobowiązać się także do tego, że wszystkie prace montażowe zostaną wykonane tak, aby w jak najmniejszym stopniu powodowały uciążliwości dla pacjentów i pracowników szpitala.

O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje przede wszystkim cena. O tym, skąd przyjedzie do nas wyposażenie szpitalnych sal dowiemy się na początku maja.

Tekst i foto: Marzena Góra