Słoneczny pomost na jeziorze Trzesiecko

Miasto z Wizją / 29.12.2020 / Komentarze
Miasto zagospodaruje teren vis a vis ulicy Parkowej

To jeden z bardziej zaniedbanych części brzegów jeziora Trzesiecko, na domiar złego w jego reprezentacyjnym punkcie. Mowa o terenie po byłej przystani żeglarskiej Ligi Obrony Kraju wybudowanej przed laty na przedłużeniu ul. Parkowej.

Kilkanaście lat temu rozebrano hangar, w wodzie pozostały resztki pomostu. Teren przejął prywatny inwestor, który planował tam wybudowanie smażalni ryb (na wodzie).

Z planów nic nie wyszło i betonowy slip z sypiącymi się resztkami pomostów straszy mieszkańców Szczecinka od kilku lat.

W tym miejscu dobra wiadomość - ten widok jeziora Trzesiecko w reprezentacyjnej części Parku Miejskiego odejdzie niebawem w zapomnienie. W 2021 roku ratusz zaplanował, że wybuduje tam słoneczny pomost w kształcie platformy widokowej. Staną na nim krzesełka, stoliki i leżaki. Wszystko po to, by mieszkańcy Szczecinka mogli sobie odpocząć w czasie spacerów po nadjeziornej promenadzie.

Ratusz jest na etapie uzyskania pozwolenia wodno - prawnego w spółce Wody Polskie. Później przyjdzie czas na rozpoczęcie procedury przetargowej i realizację inwestycji. W przyszłorocznym budżecie miasta zaplanowano na ten cel 65 tys. zł.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Wizualizacja: Urząd Miasta Szczecinek