Schronisko remontuje się na zimę

Miasto z Wizją / 22.11.2016 / Komentarze
Placówka przez najbliższy tydzień została zamknięta dla zwiedzających

Pracownicy szczecineckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt nie odpoczywają ani przez chwilę, starając się jak najlepiej przygotować placówkę przez zbliżającą się zimą, a także zapewnić swoim podopiecznym jeszcze lepsze warunki życia. W schronisku właśnie dobiegł końca m.in. remont sali operacyjnej.

- Od wtorku czeka nas ostre nadrabianie zaległości w zabiegach. Nazbierało się nam zwierząt do sterylizacji i kastracji mnóstwo. Niby tylko jeden miesiąc sala była wyłączona z użycia, zabiegi ratujące życie wykonywane były w lecznicy przy ul. Szczecińskiej, a jednak jak nie ma na bieżąco, to zwierzęta czekają w długiej kolejce, prawie jak ludzie do ludzkich lekarzy.
Mamy nadzieję, że w ciągu tygodnia, a już w ciągu dwóch to na 100 proc. będziemy znowu na bieżąco – mówi Danuta Kadela, szefowa Schroniska PGK.

To jednak jeszcze nie koniec prac w placówce. Właśnie na jednym z tylnych wybiegów stanęła kolejna nowa wiata, która posłuży „psim seniorom”, którym budowla zapewnia pełen komfort, a także schronienie przed słońcem, deszczem, śniegiem i mrozem. - Budowa wiaty została sfinansowana dzięki naszym sponsorom, czyli odpisowi z 1 procenta i wpłatom pani Uli i pana Stevena Carlsonów. Dziękujemy wszystkim za dobrowolne wpłaty i odpis z 1 procenta, a firmie „Iglak” s.c. – Centrum Ogrodnicze za szybką i solidną pracę – dodaje szefowa schroniska.

Obecnie na terenie szczecineckiego schroniska trwają dalsze prace związane z budową nowych wiat oraz remontem istniejących już boksów. Prowadzona jest tu także wymiana płyt uszczelniających boksy wewnętrzne przed zimą. W prace zaangażowani są wszyscy pracownicy schroniska, ponieważ najważniejsze jest zdążenie z końcem remontu przed zimą i zabezpieczenie czworonogów przed zbliżającymi się mrozami. Dlatego też przez tydzień – od 21 do 27 listopada, placówka jest nieczynna dla zwiedzających. Osoby chcące zgłosić się w pilnych sprawach lub ewentualnej adopcji proszone się o kontakt pod numerem  tel. 519 102 889.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Schronisko w Szczecinku