Sandacz - okaz z jeziora Wielimie

Miasto z Wizją / 22.07.2016 / Komentarze
Kamil Walicki: Ryba mierzyła około 70 cm

Kamil Walicki, członek zespołu Crazy Fishermen Team, na co dzień dziennikarz najstarszego pisma wędkarskiego w Polsce (w tym roku periodyk dla wędkarzy obchodzi 80. urodziny) - "Wiadomości Wędkarskich", gościł ostatnio w Szczecinku.

Jak w Szczecinku, to oczywiście nie mogło zabraknąć wyprawy na sandacza na jezioro Wielimie. Okazało się, że z pełnym powodzeniem. Pan Kamil przechytrzył dorodnego sandacza.

- Rybki nie mierzyliśmy i nie ważyliśmy, ale miała około 70 cm długości. Kręcimy film wędkarski i po krótkiej sesji rybka wróciła do wody - mówi "Miastu z Wizją" Kamil Walicki.

Oczywiście, sandacz po sfilmowaniu i uwiecznieniu na pamiątkowej fotografii wrócił do swojego podwodnego domostwa.

Niewykluczone, że jeszcze tego lata doskonały wędkarz wraz z grupą swoich przyjaciół z grupy Craizy Fishermen Team, będzie gościem naszego programu "Wędkarski Szczecinek". Starania w tym kierunku czyni pełnomocnik burmistrza ds. wędkarstwa i sportu wędkarskiego Mariusz Getka.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Karol Walicki