Rybna Fiesta zaprasza!

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 10.06.2019 / Komentarze
Warsztaty ekologiczne, eko rejsy, pokaz sztuki kulinarnej i konkurs „Kto najszybciej zje kilogram burgera”

Zbliżający się weekend w Szczecinku stanie pod znakiem tego, z czego miasto słynie już w Polsce, czyli wędkarstwa, ekologii i ryb. Na muszli koncertowej w Parku Miejskim od soboty 15 czerwca (godz. 12) królować będzie Rybna Fiesta. To jedyne takie przedsięwzięcie - impreza na Pomorzu Zachodnim. Co prawda jeszcze się nie odbyła, ale już dziś jesteśmy przekonani, że na stałe wpisze się w kalendarz cyklicznych imprez Szczecinka i Pomorza Zachodniego.

Organizatorzy Rybnej Fiesty przygotowali dla nas moc atrakcji.

- Głównym celem tego pionierskiego wydarzenia jest rozwijanie zainteresowania naszym regionem od zawsze związanego z wodą i rybami, popularyzacja wiedzy i świadomości ekologicznej, propagowanie żywności ekologicznej oraz produktów regionalnych i tradycyjnych - mówi "Miast z Wizją" Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, która wraz z miastem i powiatem jest organizatorem tego przedsięwzięcia.

- W wydarzeniu udział wezmą liczne podmioty, m.in.: Fundacja Ratuj Ryby - poprowadzi ekologiczne warsztaty dla dzieci oraz edukacyjne rejsy statkiem spacerowym po jeziorze Trzesiecko, Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty - zaprezentuje działanie straży rybackiej i przeprowadzi animacje dla najmłodszych, Wiadomości Wędkarskie – spotkanie z dziennikarzami na co dzień zajmującym się wędkarstwem oraz szkolenie wędkarskie dla dzieci i młodzieży, PZW Koszalin – dający możliwość zdania egzaminu na kartę wędkarską oraz Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior – dni otwarte.

Jak powiedział nam Mariusz Getka, podczas Fiesty odbędzie się również jarmark wyrobów domowych oraz rękodzieła. W tych dniach, na terenach trwania imprezy, dania z ryb serwować będzie burmistrz oraz starosta.

Oprócz tego w programie: Gotowanie z Burmistrzem i Starostą, prezentacja tajników kuchni Warcisława, wg. Szefa Łukasza Szymańskiego, liczne atrakcje i animacje dla dzieci, warsztaty i zabawy edukacyjne, eko rejsy, stoiska gastronomiczne, stoiska z regionalnymi wyrobami, rękodzieło, mini disco, gry i konkursy z nagrodami, pokaz sztuki kulinarnej Jakuba Wolskiego – uczestnika Hell’s Kitchen, konkurs „Kto najszybciej zje 1kg burgera”, degustacje i prezentacje domowych przetworów rybnych, kino plenerowe.

- Wydarzenie to będzie także okazją do rozegrania integracyjnych zawodów wędkarskich, w których w parach rywalizować będą dzieci i młodzież z grupy wędkarskiej „Catch&Release” działającej przy CEEiRJ oraz ze specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego. Ta impreza to będzie to najlepsza okazja do kreatywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie w znakomity sposób przyczynić się do uatrakcyjnienia wypoczynku mieszkańców miasta oraz turystów - zapewnia M. Getka.

Pierwsza edycja „Rybnej Fiesty”, odbędzie się w sobotę i niedzielę, 15-16 czerwca, w godz. od 12 do 18 na terenie Parku Miejskiego w Szczecinku. Współorganizatorami wydarzenia są: Miasto Szczecinek oraz Powiat Szczecinecki.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: SzLOT