Ruszyły prace nad kolejnym muralem

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 11.05.2021 / Komentarze
Przy ul. Jana Pawła II powstaje dzieło autorstwa Rafała Olbińskiego

Jednym ze zgłoszonych projektów do ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego była propozycja stworzenia w miejskiej przestrzeni kolejnego wielkoformatowego muralu. Tym samym ich „kolekcja” w Szczecinku mogłaby wzbogacić się o kolejne dzieło jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów. Niestety wówczas projekt ten nie uzyskał wystarczającej liczby głosów. Nie oznacza to, że musieliśmy pożegnać się z wizją kolejnego przyciągającego wzrok i uwagę dzieła. Wręcz przeciwnie. Inicjatorom udało się pozyskać środki na realizację tego przedsięwzięcia.

Prace nad nowym muralem właśnie ruszyły. Powstanie on na ścianie szczytowej jednego z bloków znajdujących się przy ul. Jana Pawła II. Tym razem w Szczecinku powstanie dzieło znanego artysty – Rafała Olbińskiego.

- To mural autorstwa Rafała Olbińskiego, wykonywany przez ekipę z Częstochowy, którzy już kilkukrotnie u nas gościli. To jedni z najlepszych muralowców w Polsce – mówi nam Rafał Staniszewski, jeden z inicjatorów tego przedsięwzięcia. - Dzięki temu jesteśmy coraz bliżej tego, aby w Szczecinku powstała aleja muralowa.

- Docelowo chcielibyśmy jeszcze, żeby w tym roku wszystkie murale zostały podświetlone. A także żeby przy deptaku umieścić tabliczki informacyjne ze strzałkami kierującymi do poszczególnych murali. Myślimy również o naniesieniu ich lokalizacji na turystyczną mapę Szczecinka.

- Rozmawiałem z wykonawcami muralu, którzy realizują bardzo dużo tego typu przedsięwzięć. Zgodnie przyznali, że to jest ewenement w skali kraju, żeby w tak małym mieście znajdowały się murale tak znanych artystów. A my mamy nadzieję, że będzie ich wciąż przybywać – dodaje nasz rozmówca.

Zakończenie realizacji, jeżeli warunki atmosferyczne nie pokrzyżują planów, zaplanowane zostało na najbliższy poniedziałek. Oznacza to, że najnowszy szczecineckie mural będzie cieszył oczy przechodniów już po weekendzie /zr/