Ruch Wspólna Polska w Szczecinku

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 26.10.2020 / Komentarze
Inicjatorzy zapraszają mieszkańców - bez względu na wyznawane poglądy polityczne

Przestańmy myśleć o tym, co nas dzieli. Zacznijmy myśleć o tym, co nas łączy

Dziś (sobota 24.10) w Szczecinku zawiązał się Ruch Obywatelski Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Jacek Lesiuk wraz z grupą młodych ludzi. Pierwsi członkowie szczecineckiego Ruchu Wspólna Polska spotkali się z mediami na konferencji prasowej.

- 17 października Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zainaugurował Ruch Obywatelski Wspólna Polska. Ma on na celu łączyć a nie dzielić wszystkich Polaków - mówił m.in. Jacek Lesiuk.

- Główne założenia do działania Ruchu w Szczecinku przedstawimy niebawem. Jednym z pierwszych tematów będzie szeroko pojęta edukacja. Powód? System oświaty w naszym kraju jest daleki od ideałów. O naszych działaniach będziemy informować na bieżąco. Będziemy się też z Państwem spotykać, by poinformować o naszych planach i realizowanych przedsięwzięciach.

- Przed nami wiele pracy, wiele tematów do omówienia. Wyrażam przekonanie, że mieszkańcy Szczecinka pozytywnie odpowiedzą na nasz apel i zaproszenie do Ruchu Wspólna Polska. Razem zrobimy więcej.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo.

Co należy zrobić by przystąpić do Ruchu Obywatelskiego Wspólna Polska? Odwiedzić stronę internetową:

https://ruchwspolnapolska.pl/

i wypełnić stosowny formularz.

W czasie spotkania z przedstawicielami lokalnych mediów głos zabierali też: Wiktoria Ferencowycz i Mikołaj Tomaka-Wacławski.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Wideo: Marcin Szydlik - iszczecinek.pl