Rozpoczęły się największe Targi Meblarskie w regionie

Miasto z Wizją / 03.06.2017 / Komentarze
Do Szczecinka zjechali przedstawiciele firm z różnych zakątków Europy, aby uczestniczyć w ósmej edycji targów Hausmesse

We wtorek, 6 czerwca w Szczecinku rozpoczęło się jedno z największych w Europie, międzynarodowe wydarzenie, skupiające przedstawicieli firm z branży meblarskiej, którzy przyjechali do nas na zaproszenie firmy Kronospan, aby wziąć udział w ósmej edycji targów Hausmesse. Szereg prezentacji oraz prelekcji przez najbliższe trzy dni będzie przeplatanych spotkaniami biznesowymi, których efektem ma być zacieśnienie istniejącej lub nawiązanie nowej współpracy pomiędzy Grupą Kronospan a firmami działającymi zarówno w branży meblarskiej, jak i pozostałymi klientami zainteresowanymi nowymi możliwościami oraz samymi produktami oferowanymi przez Kronospan.

- Jest to duże wydarzenie organizowane dla naszych klientów, dostawców oraz innych pracowników, również z innych krajów. Robimy wszystko, żeby pokazać potencjał naszej grupy – mówi Tomasz Jańczak, dyrektor generalny Grupy Kronospan w Polsce. - W tym roku największy nacisk położony został na rozwój Klastra Meblowego w Szczecinku. Mamy na tym polu dosyć spore osiągnięcia oraz kolejne chętne firmy, które wchodzą do Klastra. Podczas targów chcielibyśmy namówić na współpracę kolejnych przedsiębiorców i pokazać im, jakie nowe możliwości otwierają się przed firmami, które zdecydują się pojawić w Szczecinku. Podczas tegorocznej edycji mamy już zaplanowanych szereg rozmów, które myślę, że przyniosą konkretne korzyści.

Jak podkreślił nasz rozmówca ważnym wydarzeniem towarzyszącym Targom Meblarskim jest także uroczyste otwarcie następnego, setnego już punktu Strefy Płyt, który będzie prowadzony przez firmę Grześkowiak. – W kolejnych latach chcielibyśmy dojść do 250 takich punktów – dodaje Tomasz Jańczak. – Przede wszystkim zależy nam na tym, żeby nasi goście dobrze się tu czuli. Dlatego przygotowaliśmy szereg niespodzianek, spotkańoraz atrakcji dla naszych klientów, żeby mogli nas jak najlepiej poznać i jednocześnie zdobyć jak najwięcej informacji, a tym samym zachęcić ich do współpracy z nami. W trakcie każdej edycji targów prezentujemy nowe projekty. Powstają nowe produkty, wcielamy w życie kolejne pomysły. Myślę, że najlepszym weryfikatorem tego, czy są to dobre rozwiązania, są sami klienci, dlatego że co roku chęć przyjazdu do Szczecinka i wzięcia udziału w tym wydarzeniu zgłasza coraz więcej firm. To jest dla nas najlepszym miernikiem.

W ciągu najbliższych dni w targach udział weźmie blisko 2 tys. osób, w tym przedstawiciele firm z branży meblarskiej z kilkudziesięciu krajów, jak również przedstawiciele zakładów Kronospan z różnych zakątków Europy. Jak podkreślają organizatorzy targów Hausmesse, są one niepowtarzalną okazją do skorzystania z bogatej oferty szkoleń, dzięki którym mogą oni poznać i zastosować później w praktyce rozwiązania, proponowane przez wystawców. To także okazja do zapoznania się z trendami i zmianami obowiązującymi w dynamicznie zmieniającym się świecie wzornictwa. Tradycyjnie goście będą mogli także zwiedzić hale produkcyjne zakładu Kronospan w Szczecinku.

Tekst, foto: Marzena Góra