"Rozkład jazdy" szczecineckich aptek

Miasto z Wizją / 04.03.2021 / Komentarze
Jak pracują w tygodniu i w jakich godzinach kupimy w nich leki?

W Szczecinku mamy 16 aptek, a w powiecie - 25. To jak na niespełna 40-tysięczne miasto i 80-tysięczny powiat całkiem pokaźna ilość.

Każdy z "medykamentowych" punktów sprzedaży musi mieć określone godziny pracy - w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Na lutowej sesji Rada Powiatu Szczecineckiego podjęła decyzję w tej sprawie. Warto podkreślić, że działania szły w ścisłej korelacji z Okręgową Izbą Aptekarską.

Wszystkie szczecineckie apteki oprócz apteki w Galerii "Hosso" przy ul. Boh. Warszawy - czynna od godz. 9 rozpoczynają pracę (od poniedziałku do piątku) od godz. 8. Aptekarze będą pracować do godz. 18-21.

Nieco inaczej „rozkład jazdy” prezentuje się będzie w soboty. Apteki będą otwierane w godz. 8-9, a zamykane w godz. 13-21. Cykliczne dyżury nocne aptek od poniedziałku do soboty odbywają się w godzinach od 21 do 8, w niedziele i święta od 20 do 8.

Poniżej dyżury nocne aptek w marcu br. oraz w dni świąteczne 2021 roku.