Rok 2017 - ceny za bilety autobusowe bez zmian

Miasto z Wizją / 17.11.2016 / Komentarze
Czekamy też na autobusy elektryczne

Jak ujawnił w rozmowie z "Miastem z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, w przyszłym roku nie powinny się zmienić ceny za bilety uprawniające do przejazdów autobusami Komunikacji Miejskiej. Oznacza to, że przy kasowniku będzie tak samo jak w tym roku.

- Nic mi nie wiadomo, by w Komunikacji Miejskiej były przymiarki do wzrostu cen za bilety autobusowe - mówi burmistrz i dodaje:

- Rok 2017 będzie, mam nadzieję, rokiem, w którym otrzymamy informację o przyznaniu nam pieniędzy na zakup całej floty autobusów elektrycznych. Jeżeli do tego dojdzie, to przetarg na zakup 10 autobusów i stację dokowania, czyli ładowania akumulatorów tych autobusów, zostanie ogłoszony w przyszłym roku. To drogi projekt, który przekroczy kwotę 20 mln zł i będzie realizowany wyłącznie wówczas, gdy otrzymamy dofinansowanie tej inwestycji. Jednak jestem w tej sprawie dużym optymistą. Sądzę, że 85 proc. dofinansowanie do tego zakupu otrzymamy. Wydatek pojawi się dopiero w roku 2018.

Przypomnijmy: Obecnie za normalny jednorazowy bilet autobusowy pasażer płaci 3 zł. Bilet ulgowy kosztuje 1,50 zł. Można też kupić bilet dobowy w cenie 5 zł (normalny) i 2,50 zł (ulgowy). Bilet jest ważny przez 24 godziny i uprawnia do przejazdu autobusami na wszystkich liniach.

Tekst i foto Sławomir Włodarczyk