Rodzinny Park Rozrywki w budowie

Miasto z Wizją / 24.02.2016 / Komentarze
Prace ruszą wiosną. Finał robót w czerwcu

Jak powiedział "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Daniel Rak, na czas zimy zostały wstrzymane prace przy budowie Rodzinnego Parku Rozrywki w sąsiedztwie osiedla Kopernika przy ul. Cieślaka.

- Roboty zostaną wznowione wiosną - zapewnia D. Rak. - Z prac ziemnych do wykonania pozostało nam już niewiele, wiosną przyjdzie też czas na budowę całej wcześniej zaplanowanej infrastruktury, głównie wokół, jeziorka.

Przypomnijmy: Roboty na zaniedbanym do niedawna, ale malowniczo położonym terenie, potrwają do końca czerwca. Inwestycja nosi nazwę: "Budowa Strefy Aktywnego Wypoczynku, przy ul. Kopernika w Szczecinku". Jej koszt to około 1,4 mln zł. Realizuje ją szczecinecka firmę ZUT Jan Bańkiewicz.

Co niebawem pojawi się w sąsiedztwie osiedla, Szkoły Podstawowej nr 6, marketu Polo i McDonaldsa? Na jeziorku zakotwiczone zostaną dwa pomosty pływające. Będzie ścieżka rowerowa służąca jednocześnie za tor wrotkarski. Powstaną też obiekty małej architektury. Będzie fontanna, miejsce na ognisko, place zabaw dla dzieci i młodzieży wyposażone m.in. w huśtawkę, karuzelę, ślizgawkę, stolik do gier planszowych i w szachy oraz piaskownica.

Wokół stawu też ma być interesująco, przydatnie i efektownie. W sąsiedztwie powstanie m.in. amfiteatr ze sceną i miejscami do siedzenia. Będzie też grill, wędzarnia oraz paleniska. W sąsiedztwie stawu powstaną również obiekty małej architektury: ławki, ławy siedziskowe, kosze na śmieci czy miejsca postojowe dla rowerów. Całość terenu zostanie obsadzona zielenią i oświetlona. Uporządkowane, wyczyszczone i pogłębione oczko wodne zostało jesienią ub. roku zarybione linem, karasiem i amurem.

Tekst: Sławomir Włodarczyk
Foto: Paweł Adamowski