Rodzinne portrety wypełniły ratuszowy dziedziniec

Miasto z Wizją / 16.09.2016 / Komentarze
W czwartek odbył się wernisaż wyjątkowej wystawy przygotowanej przez Placówkę Terapeutyczną "Jaś i Małgosia"

W czwartek, 15 września na dziedzińcu szczecineckiego ratusza miało miejsce otwarcie wyjątkowej wystawy. Wyjątkowej, ponieważ stworzonej z pasji do fotografii połączonej z ideą ukazania, jak wielką wartością w naszym życiu – o czym czasami w codziennym zabieganiu czasami zapominamy - jest rodzina. Wystawa zatytułowana „Portret Rodziny 2016” jest efektem sesji fotograficznej, która odbyła się podczas Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Fundację „Jaś i Małgosia” Szkoły i Placówki Terapeutyczne w Szczecinku. Wystawa to zbiór portretów, których wykonania podjęli się państwo Joanna i Andrzej Chromińscy z Fundacji Kulturalnej.

- Pomysł na organizację takiej wystawy zrodził się podczas jednego ze spotkań. Chcieliśmy pokazać, jak ważna w życiu każdego człowieka jest rodzina. Najczęściej jest tak, że rodziny rzadko znajdują czas dla siebie. My chcieliśmy poprzez fotografię uchwycić te wyjątkowe chwile, uwiecznić je i pokazać, że ci rodzice są szczęśliwi pomimo tego całego zabiegania – mówi nam Cezary Kaszubowski, koordynator wczesnego wspomagania rozwoju dziecka z Placówki Terapeutycznej „Jaś i Małgosia”. - Podczas samej realizacji tego pomysłu, czyli podczas sesji zdjęciowej było wesoło, ale też ciężko, ponieważ wiadomo, to są małe dzieci i czasami trudno było im się skupić. Było to jakimś wyzwaniem dla pani Joanny i Andrzeja Chromińskich, ale patrząc na te obrazy, można dostrzec ich wkład, ich dobre oko i siłę przebicia w kontaktach z małymi dziećmi.

- Byłam w tej placówce i muszę powiedzieć, że byłam mile zaskoczona – zwróciła się do gości Małgorzata Bała, wiceprzewodnicząca Rady Miasta i zarazem współgospodyni wystawy. - Wchodząc do starych ciężkich murów z czerwonej cegły po bardzo starych schodach, zobaczyłam nagle inny świat. Świat dziecięcy, pełen kolorów, pięknie wyposażone sale, bardzo dobry sprzęt rehabilitacyjny i terapeutyczny, ogromną ilość kolorowych zabawek i przede wszystkim uśmiechnięte dzieci, bardzo zaangażowanych terapeutów i zadowolonych rodziców. Mam nadzieję, że oglądając tę wystawę, mieszkańcy chociaż w części będą mogli odebrać te pozytywne emocje i magię tej placówki.

Dodajmy, że wystawa ta jest także historyczna, bowiem to pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane w odnowionym ratuszowym patio. Efekty pracy fotografów, rodziców i dzieci będzie tu można oglądać do 29 września.

Tekst, foto: Marzena Góra