Rodzi się S11 do Koszalina

Miasto z Wizją / 08.02.2019 / Komentarze
W pierwszym etapie budowa odcinka Bobolice - Koszalin

Resort infrastruktury zapewnia, że jeszcze w tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoni wykonawcę drogi ekspresowej S11 na odcinku z Bobolic do Koszalina.

Inwestycja jest droga, choćby ze względu na fakt, że ekspresówka przebiegać będzie nie po obecnej drodze krajowej DK 11, ale obok niej. Z tego też względu oraz m.in. z powodu wzrostu cen materiałów budowlanych ministerstwo infrastruktury podjęło decyzję o zwiększeniu budżetu inwestycji o blisko 300 mln zł. Tym samym szacuje się, że 47,7 km odcinek do Koszalina kosztować będzie około 1,5 mld zł.

Nowa droga umożliwi całkowite ominięcie Koszalina, włączając się w budowaną obwodnicę Koszalina i Sianowa na węźle Koszalin Zachód. Wyprowadzi też ruch tranzytowy z miejscowości przy obecnej DK11. W ramach inwestycji powstanie również łącznik S11 z DK25 na południe od Bobolic. Realizacja inwestycji w trybie "projektu i buduj" planowana jest lata 2019-2023.

Źródło i grafika: Portal Gospodarczy