RENEGADE - SAREX 17 nad Szczecinkiem

Miasto z Wizją / 06.06.2017 / Komentarze
Nadleci terrorystyczny samolot, zawyją syreny

Od wtorku do czwartku (6-8.06, termin zapasowy - 9.06) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych przeprowadzi ćwiczenie RENEGADE - SAREX 17/L. Elementami przedsięwzięcia w trybie całodobowym są epizody dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE (Renegade - termin służący do określenia statku powietrznego, który może być użyty, jako środek ataku terrorystycznego z powietrza), czyli przeloty samolotu stwarzającego potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej).

"W tych dniach Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania będą emitować sygnały zgodnie z trasą przelotu podejrzanego statku. Przeprowadzone zostaną ćwiczenia systemu alarmowania i ostrzegania ludności o uderzeniach z powietrza. Po przelocie statku powietrznego wykorzystany zostanie system alarmowania i ostrzegania ludności o zagrożeniach w gminach powiatu w postaci uruchomienia syren alarmowych" - czytamy w komunikacie DORSZ.

Reasumując: W Szczecinku zostanie sprawdzony system ostrzegania ludności, czyli zawyją syreny alarmowe.