Ratusz dla mieszkańców Szczecinka

Miasto z Wizją / 23.01.2021 / Komentarze
Darmowy transport na szczepienie

507 773 285 – to numer telefonu, pod który dzwonić mogą osoby mające problem z transportem do punktu szczepień przeciwko COVID-19. Na terenie Szczecinka zapewniamy bezpłatny transport osobom niepełnosprawnym (posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, kod R lub N lub I grupę z ww. schorzeniami) mającym trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień oraz osobom po 70 roku życia, mającym obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu. Numer telefonu 507 773 285 dostępny jest w godzinach od 8.00 do 15.00.

Przypominamy, że szczepienia rozpoczynają się 25 stycznia, ale wcześniej należy się zarejestrować. Rejestracja ruszała w piątek, 15 stycznia i przez pierwszy tydzień dotyczy tylko osób w wieku 80+. W następnym tygodniu rejestrować się będą osoby w wieku 70+.

Rejestrować się można przez:
•    Internetowe Konto Pacjenta,
•    dedykowaną infolinię: 989
•    w punkcie szczepień.

Filmy z instruktarzem, jak się zarejestrować krok po kroku dostępny jest TUTAJ.

Szczepionka przyjmowana jest w dwóch dawkach, szczegóły dotyczące terminu przyjęcia drugiej dawki będą podane podczas pierwszego szczepienia.

Pełna lista punktów szczepień w Szczecinku dostępna jest TUTAJ.

Tekst: Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk