Ranny bocian, wystraszony zaskroniec i napad na Wyszyńskiego

Miasto z Wizją / 25.07.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Miejskiej

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażnicy miejscy podjęli 137 interwencji w stosunku do 125 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 29 zdarzeń, z czego w 26 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W środę (20.07) około godziny 16.30 strażnicy podejmowali interwencję wobec rannego bociana, który od dwu dni przebywał przy stawie na osiedlu Marcelin. Ptak został odłowiony przez strażników i przewieziony do lekarza weterynarii.

Tego samego dnia przed godz. 18 dyżurny komendy straży miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie na interwencje dotyczącą węża przebywającego w klatce schodowej jednego z bloków. Na miejsce wezwano Straż Pożarną oraz weterynarza. Wężem okazał się półmetrowy zaskroniec. Zaopiekował się nim lekarz weterynarii.

W sobotę (23.07) po godz. 1 strażnik wraz z policjantem podejmowali interwencję na ul. Wyszyńskiego, gdzie przechodzący mężczyzna miał zostać pobity przez grupę mężczyzn poruszających się samochodem. Do ofiary pobicia wezwano zespół ratunkowy, który zabrał go do szpitala.

- W piątek 22 lipca nasze patrole zabezpieczały imprezę masową na placu koncertowym "Letnia Scena Eski" - mówi Grzegorz Grondys. - Z kolei w sobotę (23.07) ochranialiśmy przebieg Gry Miejskiej oraz Piknik Historyczny przy bunkrze. Dzień później, czyli w niedzielę (24.07) - inscenizację wojenną zdobycia szczecineckiego bunkra.