Radny dobija się do drzwi i… straszy ludzi

Miasto z Wizją / 18.11.2016 / Komentarze
Mieszkańcy ul. Wiśniowej są zbulwersowani

Przyznajemy, z tak kuriozalnym zachowaniem się radnego Rady Miasta spotkaliśmy się po raz pierwszy. Chodzi o Marcina Bedkę z opozycyjnego ugrupowania "Razem dla Szczecinka". Otóż jak wynika z listu, który w sobotni (19.11) wieczór trafił do naszej redakcji, radny chodzi po ul. Wiśniowej, dobija się do drzwi i straszy mieszkańców, że niebawem zostaną… odcięci od świata! Przez spółkę ZGM-TBS.

Oto treść listu do "Miasta z Wizją" (imiona i nazwiska oraz adresy mieszkańców do dyspozycji redakcji).

"Przed chwilą odwiedził mój dom przy ul. Wiśniowej radny Bedka strasząc mnie, że grunt przed naszym budynkiem, który w tej chwili jest własnością miasta zostanie przekazany ZGM, a wtedy zostaną ustawione bramy i nie będziemy mogli przejechać i dojechać pod własny budynek. Proszę o przekazanie tej informacji Panu Burmistrzowi, bo jesteśmy zbulwersowani zastraszaniem  nas przez Pana Bedkę. Prosimy o interwencję…".

I dalej: "My się na jego głupoty nie nabierzemy, ale ile osób w te jego brednie uwierzy? Jest to straszne że taki człowiek zasiada w Radzie".

List przekazaliśmy Panu Burmistrzowi. Zapewne Jerzy Hardie-Douglas odniesie się do niego na najbliższej sesji Rady Miasta w poniedziałek 21 listopada.

O co chodzi?, co tak zbulwersowało radnego, że biega po mieszkaniach i straszy lokatorów?

Otóż "winny" zamieszaniu jest projekt uchwały Rady Miasta w sprawie wniesienia do „Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwa Budownictwa Społecznego” wkładu rzeczowego (aportu) w formie nieruchomości stanowiących własność miasta.

W projekcie uchwały czytamy m.in. "Rada Miasta Szczecinek uchwala, co następuje: Wyraża się zgodę na wniesienie wkładu rzeczowego (aportu) do spółki miasta pod nazwą „Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego” w formie:

a) prawa własności nieruchomości zabudowanych budynkami użytkowymi, garażami i budynkami gospodarczymi wymienionych w załączniku uchwały. Uchwała jest kolejnym etapem przekazywania nieruchomości do „Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS”.

Radnemu chodzi zapewne o działkę o pow. 3187 m2 zlokalizowaną przy ul. Drahimskiej.

Jeżeli radni zagłosują na "tak", miasto przekaże do spółki ZGM-TBS również działki położone przy ul. 28 Lutego, Lipowej, Emilii Plater, Armii Krajowej i Słowiańskiej.

- Radny namawia też, byśmy przyszli w poniedziałek do ratusza na obrady rady Miasta i urządzili… demonstrację - mówi nam mieszkanie ul. Drahimskiej.

Sprawę pozostawiamy bez komentarza.