Radna Renata Rak na spotkaniu z wyborcami

Miasto z Wizją / 24.03.2016 / Komentarze
Duże zainteresowanie, żywa dyskusja, plany inwestycyjne i program 500 plus

Jeżeli ktoś twierdzi, że mieszkańcy Szczecinka nie są zainteresowani swoją wspólnotą mieszkaniową, ulicą, przy której mieszkają czy osiedlem, na którym przyszło im żyć nad Trzesieckiem, to w oczywisty sposób mija się z prawdą.

Mogliśmy się o tym naocznie przekonać będąc na spotkaniu radnej Rady Miasta Szczecinka Renaty Rak. Na spotkanie z radną, reprezentującą w ratuszowej sali obrad "Łączy nas Miasto", przybyło kilkudziesięciu mieszkańców nie tylko ul. Połczyńskiej na osiedlu Zachód, ale też osiedli Generalskiego i Trzesieki. Frekwencja była wysoka, w sali lekcyjnej Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Krakowskiej zabrakło miejsca.

Przedmiotem spotkania było zapoznanie mieszkańców w z tegorocznymi planami inwestycyjnymi Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej na ul. Połczyńskiej i w sąsiedztwie oraz na wspomnianych osiedlach. Radna przekazała też informacje dot. wniosków w programie RODZINA 500+.

O szczecineckim "wydaniu" programu pisaliśmy obszernie w artykule:

- Dziś nie będzie o polityce tylko o Państwa sprawach - zaznaczyła na wstępie Renata Rak.

- Spotkałam się z władzami naszej spółdzielni i zostałam poinformowana o tym, co spółdzielcy chcą w tym roku zrobić m.in. na osiedlu Zachód. Sztandarową inwestycją ma być przebudowa boiska zlokalizowanego pomiędzy blokami przy ul. Połczyńskiej 4-6. Powstanie tam boisko wielofunkcyjne do gier zespołowych w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. I co najważniejsze będzie przeznaczone nie tylko dla młodzieży, ale też dla starszych mieszkańców osiedla. Wokół boiska powstanie mała infrastruktura, m.in. ławki i stojaki na rowery. Miasto zamierza też wybudować w sąsiedztwie kolejną w Szczecinku siłownię na świeżym powietrzu.

R. Rak mówiła też o innych, mniejszych, ale ważnych dla mieszkańców, inwestycjach. Dowiedzieliśmy się m.in., że spółdzielnia planuje rozbiórkę dwóch garaży przy bloku nr 6 i zbudowania w tym miejscu parkingu.

- Na blokach nr 2, 5 i 7 przeprowadzony zostanie remont przewodów kominowych i wentylacyjnych - mówiła R. Rak. - To dość droga inwestycja, ale konieczna. Spółdzielnia chce również budować chodniki, m.in. na drodze prowadzącej do szkoły. Teraz jest tam taka popękana i mocno dziurawa "aleja" asfaltowa.

Mieszkańcy czynnie włączali się w dyskusję. Jedna z pań wskazała na konieczność wybudowania chodników w miejscach, gdzie sukcesywnie wydeptywane są ścieżki na trawnikach.

- Widocznie w takich miejscach potrzebne są utwardzone przejścia dla pieszych. Skoro ludzie chodzą, znaczy, że chcą chodnika - argumentowała.

W dyskusji poruszano też problem czworonogów. - W tym zakresie potrzeba trochę edukacji - mówiła radna. - Ludzie powinni się przyzwyczaić do tego, by sprzątać po swoich czworonożnych ulubieńcach.

Uczestnicy spotkania, głównie seniorzy byli żywo zainteresowani powstaniem na osiedlu grupy aerobiku dla starszych osób.

- To jest możliwe do załatwienia, zajmę się tym problemem - obiecała gospodyni spotkania.

Była też mowa o możliwości zdawania w Szczecinku egzaminu na prawo jazdy (sprawa jest w toku), budowy kolejnych miejsc parkingowych, m.in. przy ul. Lwowskiej oraz uporządkowanie i wyremontowanie boiska położonego w sąsiedztwie bloków na ul. Lwowskiej 22, 24, 26 i 17.

Radną Renatę Rak wspomagał radny Rady Miasta Szczecinka Jacek Lesiuk. Głos zabrał też obecny na spotkaniu przewodniczący rady Osiedla Zachód I Piotr Przybyłka.

Na koniec spotkania na sali pozostały młode mamy, ojcowie też. Wówczas R. Rak omówiła założenia wspomnianego programu 500+. Rodzice mogli odebrać wnioski i zasięgnąć porady, w jaki sposób je prawidłowo wypełnić.

W czasie spotkania były też poruszane sprawy mocno osobiste. O czym rozmawiano, pozostanie to już tajemnicą radnej i osób zainteresowanych.

Relację ze spotkania radnej "Łączy nas Miasto" przygotowywała też Telewizja "Zachód". Materiał zostanie wyemitowany w piątkowym programie informacyjnym szczecineckiej kablówki.