Pyszna zabawa na pikniku w "szóstce"

Miasto z Wizją / 08.06.2019 / Komentarze
Serdeczna atmosfera i moc atrakcji. Bawiły się dzieci, bawili rodzice i dziadkowie, czyli "Dorośli - dzieciom"

Jedno z przysłów mówi, że kto ma dobrego sąsiada, ten zawsze ma dobry poranek. Trudno było się z tym nie zgodzić odwiedzając dziś (sobota 8 czerwca) teren Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kopernika.

My odwiedziliśmy i gościliśmy na Pikniku Rodzinnym, na którym wspólnie bawili się mieszkańcy nie tylko osiedla Kopernika. Do imprezy zorganizowanej przez Szczecinecką Spółdzielnię Mieszkaniową czynnie włączyła się dyrekcja i nauczyciele "szóstki", którzy wspólnie przygotowali moc atrakcji dla swoich gości.

- Celem dzisiejszej imprezy jest integracja naszych mieszkańców, bez względu na wiek - mówi "Miastu z Wizją" Barbara Kucab, prezes Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

- Goszczą dziś u nas nie tylko dzieci, ale również ich mamy, tatusiowie, babcie i dziadkowie. Zabawa jest pyszna. To czwarty taki piknik. A, że wcześniej zabawa była świetna, naszą inicjatywę postanowiliśmy kontynuować.

Jak wspomnieliśmy, atrakcji było moc, m.in. przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów SP6, występ Grupy Tanecznej Top-Toys, warsztaty plastyczne, mecze piłki nożnej i koszykówki, pokazy grupy akrobatycznej AKS "Darzbór", zabawy interaktywne przygotowane przez Fundusz "Tratwa, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, pokazy Straży Miejskiej, Policji i Straży Pożarnej.

Było też coś dla ciała, czyli oblegane przez gości kawiarenka i grill oraz wiele innych atrakcji. W czasie pikniku dzieci zabawiały panie ze Spółdzielczego Domu Kultury.

Na pikniku gościli także funkcjonariusze Straży Miejskiej. Mieszkańcy Szczecinka mogli podziwiać profesjonalnego drona będącego na wyposażeniu naszej formacji, a także usiąść w radiowozie. Podobnie jak u policjantów i strażaków.

To nie wszystko. W czasie Pikniku prowadzona była Loteriada, a także sprzedaż ciast przygotowanych przez Radę Rodziców. Hasło dzisiejszego Pikniku to "Dorośli – dzieciom".