Puchar Burmistrza Szczecinka pojechał do Koszalina

Miasto z Wizją / 15.02.2021 / Komentarze
Wędkarze łowili spod lodu na jeziorze Wilczkowo

W niedzielę na jeziorze Wilczkowo rozegrano podlodowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Szczecinka.

Rywalizacja zorganizowana przez koszaliński Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Miasto Szczecinek toczyła się przy pięknej słonecznej, ale mroźniej aurze.

Najlepszym z najlepszych "zimowych" łowców ryb okazał się Franciszek Torbiński z Koła PZW "Miętus" w Koszalinie. Drugie miejsce na podium zajął Marek Świątalaski "Lin" Barwice a trzecie Kamil Dzikiewicz z Mielna.

Tuż za podium uplasował się wędkarz Koła PZW "Jesiotr" Szczecinek Garush Poghosyan. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji open znalazło się kolejnych dwóch wędkarzy "Jesiotra"  - Marcin Wołodkowicz i Marek Sikorski, którzy zajęli odpowiednio 7 i 8 miejsce.

Puchary i nagrody rzeczowe wręczył wędkarzom zastępca burmistrza Maciej Makselon.

W zawodach na Wilczkowie rywalizowało 26 wędkarzy z wielu kół koszalińskiego Okręgu PZW.

- Wszystkie złowione ryby przekazaliśmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Zapewne ku radości mieszkających tam kotów - mówi "Miastu z Wizją" prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Mariusz Getka.

Wyniki zawodów:

Tekst: Sławomir Włodarczyk