Przy ul. Polnej rośnie nowe osiedle

Miasto z Wizją / 29.11.2016 / Komentarze
Kompleks „Twoje Ogrody” to trzecia (i nie ostatnia) w naszym mieście inwestycja firmy z Chojnic

Mieszkańcy Szczecinka, którzy poszukują swoich „czterech kątów”, zdecydowanie mają w czym wybierać. Na przestrzeni ostatnich kilku lat w różnych punktach na terenie miasta powstały (i wciąż są budowane kolejne) nowe budynki mieszkalne. Największym „powodzeniem” cieszą się tereny zlokalizowane przy ul. Polnej. Tu niemal jak grzyby po deszczu każdego roku wyrastają nowe bloki. Również znajdujące się nieopodal koszarowce zostały zaadaptowane na lokale mieszkaniowe, które od razu spotkały się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców. Okazuje się, że to jeszcze nie koniec tego typu inwestycji. Właśnie na pustym placu przy ul. Polnej rozpoczęła się budowa nowego osiedla, któremu inwestor – firma Urbaniak Inwestycje Sp z o.o z Chojnic - postanowił nadać nazwę „Twoje Ogrody”.

- „Twoje Ogrody” to kompleks dwóch budynków, w których zaproponowaliśmy 37 lokali mieszkalnych w każdym z nich. Metraże są zróżnicowane, od ok. 42 m2 do ok. 99 m2 - mówi "Miastu z Wizją" Joanna Matysiak z firmy Urbaniak Inwestycje. - Niewątpliwym atutem mieszkań są duże tarasy, a w wypadku lokali na parterze ogrody nawet do 400 m2. Ceny kształtują się od 3400 zł za metr kwadratowy i obejmują koszty komórki lokatorskiej. Na ogrodzonym terenie nieruchomości zaplanowano także plac zabaw. Dodatkowo będzie również hala garażowa, z poziomu której klienci wygodnie przejadą na każdą kondygnację budynku windą.

Jak przyznała nasza rozmówczyni, obecnie rozpoczęło się już przyjmowanie rezerwacji w pierwszym z budynków. Dodajmy, że jest to trzecia z kolei inwestycja firmy Urbaniak w Szczecinku. To ta sama, która odrestaurowała, przebudowała i zaadoptowała na mieszkania wiekowy koszarowiec stojący przy ul. Polnej. Do niej należy także trzykondygnacyjny apartamentowiec, który właśnie powstał przy zbiegu ulic: Karlińskiej i Kościuszki, w samym rogu osiedla Generalskiego. Tu mieszkania rozeszły się w mgnieniu oka, a chętnych na ich zakup było więcej, niż dostępnych lokali. Teraz osoby, które nie „załapały” się na mieszkania na os. Generalskim, będą miały okazję nabycia podobnych w budynkach przy ul. Polnej, a w kolejnych latach także w ścisłym centrum na terenie po byłym dworcu PKS.

- Na wspomnianej nieruchomości, Firma Urbaniak planuje propozycję budowy kolejnych, atrakcyjnych pod względem architektonicznym, lokali mieszkalnych oraz wykorzystanie terenu zgodnie z jego przeznaczeniem dokładniej opisanym w miejscowym planie zagospodarowania. Naszym klientom w pierwszej kolejności będziemy proponować lokale mieszkalne na nowej inwestycji "Twoje Ogrody" przy ul. Polnej – dodaje J. Matysiak.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Urbaniak Inwestycje/Sławomir Włodarczyk