Przed ratuszem stanął mobilny punkt do głosowania

Miasto z Wizją / 10.09.2020 / Komentarze
Mieszkańcy mogą tu oddawać swoje głosy na wybrane projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego

Od poniedziałku, 7 września trwa głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców Szczecinka do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. To właśnie głosy oddane przez nas zadecydują o tym, które z pomysłów i propozycji doczekają się realizacji. Na wybrany przez siebie projekt możemy zagłosować odwiedzając stronę www.szczecinek.budzet-obywatelski.org. Można to zrobić również w szczecineckich bibliotekach miejskich oraz w Urzędzie Miasta.

Teraz mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy także „w plenerze” – w mobilnym punkcie głosowania, który stanął na Placu Wolności. Tu każdy z mieszkańców, który jeszcze nie wziął udziału w głosowaniu, może wyrazić swoje poparcie dla wybranych przez siebie inicjatyw, a tym samym pośrednio zdecydować, na co zostaną przeznaczone środki w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Mobilny punkt do głosowania będzie działał od poniedziałku do piątku, w godzinach od ok. 13.00 do 16.00. Warto jednak zaznaczyć, ze jeśli warunki atmosferyczne będą wyjątkowo niekorzystne, punkt danego dnia będzie nieczynny.

Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Szczecinka zamieszkały na jego terenie. W imieniu osób niepełnoletnich głos oddaje rodzic/opiekun prawny. Głosowanie odbywa się przez oddanie głosu w punkcie głosowania lub drogą elektroniczną na stronie internetowej budżetu obywatelskiego. Ze względu na pandemię również w punkcie mobilnym głosy możemy oddawać jedynie drogą elektroniczną. Każdy głosujący może oddać głos na maksymalnie pięć projektów. Z kolei każda osoba uprawniona do głosowania może zagłosować tylko jeden raz. Głosowanie potrwa do 27 września.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra