Przeciwdziałać uzależnieniom i patologiom społecznym

Miasto z Wizją / 15.06.2021 / Komentarze
Konkurs burmistrza Szczecinka

Burmistrz Daniel Rak ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Cele realizacji zadania: Rozwijanie pozaszkolnej profilaktyki uniwersalnej mającej na celu zapobieganie problemom i zachowaniom ryzykownym (w tym uzależnieniom behawioralnym).

Wdrażanie projektów uwzględniających: wiedzę na temat zagrożeń wynikających z używania środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych i uzależnień behawioralnych, czynniki chroniące i czynniki ryzyka używania substancji psychoaktywnych i uzależnień behawioralnych, pracę nad zachowaniami asertywnymi, prawidłowymi postawami wobec środków psychoaktywnych i uzależnień behawioralnych, wzmacnianie kondycji psychicznej dzieci i młodzieży, radzenie sobie ze stresem, rozwiązywanie konfliktów, mediację rówieśniczą, treningi komunikacji społecznej pomocnych w powrocie do zasad obowiązujących w kontaktach z innymi,   usprawniających integrację i klimat społeczny grup, wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie dostępności do zajęć promujących zdrowy styl życia wolny od nałogów oraz do alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

Na realizację zadania w roku 2021 planuje się przeznaczyć z budżetu miasta kwotę 60 tys. zł. W konkursie ofert mogą uczestniczyć organizacje pozarządowe.

Składanie ofert na realizację zadania następuje do 16 czerwca br. O zachowaniu terminu decyduje data i godzina wpływu oferty do Urzędu Miasta. Oferty należy składać w zamkniętej kopercie opatrzonej napisem „Narkomania – zachowania alternatywne” Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta.

Bliższych informacji udziela Główny Specjalista ds. uzależnień oraz kontaktów z organizacjami pozarządowymi - Urząd Miasta Szczecinek – budynek B pok. 115, tel. 94 37 141 53.

Szczegóły oraz wzór oferty dostępne są w załącznikach.

Tekst: Mateusz Ludewicz

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk