Przebudowa koszarowca zgodnie z planem

Miasto z Wizją / 22.07.2016 / Komentarze
Był wojskowy magazyn mundurowy, będą mieszkania

Trwa przebudowa ostatniego w Szczecinku koszarowca - byłego magazynu mundurowego, stojącego przy ul. Polnej koło wojskowej przychodni lekarskiej.

- Remont budynku idzie pełną parą - mówi "Miastu z Wizją" Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy ratusza.
- Termin zakończenia prac, który wstępnie zaplanowano na marzec przyszłego roku, nie jest zagrożony. Niewykluczone nawet, że budynek może być gotowy kilka miesięcy wcześniej. W sąsiedztwie koszarowca trwa budowa garaży, w których lada dzień montowane będą wrota. Powstaje też nowa droga wewnętrzna, a w samym budynku robotnicy wykańczają stropy.
- Za około cztery tygodnie rozpoczniemy stawianie ścianek działowych – informuje Tomasz Wełk, prezes ZGM-TBS. – Wcześniej jednak na ścianach nośnych pojawią się tynki, a na podłogi wylane zostaną posadzki.
- Na remontowanym budynku jest już nowy dach - dodaje T. Ludewicz. - Skończona została także elewacja, choć trwają jeszcze prace związane z dociepleniem cokołu na dole koszarowca. Koszt remontu całego koszarowca wynosi ponad 4 miliony złotych. Inwestycja w około 50 proc. zostanie dofinansowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Warunkiem otrzymanie tych pieniędzy jest jednak utworzenie przez miasto 25 mieszkań socjalnych. Te najprawdopodobniej powstaną w kamienicach przy ul. Winnicznej.
Na osiedlu w pobliżu skrzyżowania ulic: Polna i Kosińskiego (jeszcze w latach 80. i 90. stacjonowały tam: 26 dywizjon artylerii rakietowej, później 107 dywizjon przeciwpancerny i 2 batalion dowodzenia) stoi obecnie pięć budynków mieszkalnych. Niebawem będzie ich siedem, licząc, wspomniany koszarowiec i nowy budynek ZGM, który ma powstać tuż przy ul. Polnej, niemal vis a vis obiektu Komendy Powiatowej Policji.