„Prawko” w Szczecinku od stycznia?

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 25.07.2016 / Komentarze
Właśnie ruszyła procedura, po której zakończeniu możliwe będzie uruchomienie tego typu ośrodka w naszym mieście

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, istnieje duża szansa, że już wkrótce przyszli kierowcy będą mogli nie tylko doskonalić swoje techniki jazdy na szczecineckich ulicach, ale także właśnie tu przystąpić do egzaminu. Dotychczas osoby chcące zdobyć „prawko”, musiały jechać do oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów Piły czy Koszalina. Jednak wszystko wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni.

- Dotarła do nas kolejna dobra wiadomość dotycząca utworzenia w Szczecinku filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego. -  Starosta Krzysztof Lis konsekwentnie zmierza do realizacji swojego pomysłu, który ostatnio nabrał jeszcze bardziej realnych kształtów. Wszystko za sprawą listu dyrektora koszalińskiego ZORDU Eugeniusza Romanowa wystosowanego do Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Dyrektor wyraża w nim aprobatę dla projektu i prosi, aby Marszałek wnioskował do Sejmiku Wojewódzkiego o wskazanie miasta Szczecinka, w którym może być przeprowadzony egzamin państwowy w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2,A,B1 lub B.

Jak zaznaczył dyrektor koszalińskiego ZORD-u, ośrodek ten jest gotowy zarówno kadrowo, logistycznie, organizacyjnie, jak i technicznie na to, aby przyszli kierowcy egzaminy na prawo jazdy mogli zdawać właśnie w naszym mieście. Początkowo planowano, aby powstanie tego typu placówki nad Trzesieckiem dało przyszłym kierowcom możliwość przystąpienia do egzaminów na prawo jazdy kat. AM, A1, A2, A, B1 i B. Jednak, po uzyskaniu opinii biegłego, w Szczecinku możliwe będzie przeprowadzanie egzaminów jedynie w zakresie kat. AM, B1 lub B.

Procedura, po której zakończeniu możliwe będzie uruchomienie tego typu ośrodka w naszym mieście, właśnie ruszyła. Jednak zanim do tego dojdzie, konieczny będzie m.in. zakup odpowiednich pojazdów egzaminacyjnych czy systemu informatycznego. Po stronie wydatków znajdzie się również wynajęcie pomieszczeń, zatrudnienie pracowników czy zakup sprzętu komputerowego. Optymistyczne prognozy zakładają, że pierwsze egzaminy na „prawko” przeprowadzone zostaną w styczniu przyszłego roku.

Tekst: Marzena Góra